Aiakujundus

Haljastuse kujundamisel nii koduaeda kui haljasalale tuleks alustada haljastusprojektist/eskiisist, et paberil kõik "läbimängida".

Kliendilt ootame krundi alusplaani olemasolu (paberkandjal või digitaalselt), majaprojekti (haljastuse kohapealt on see oluline, et ära fikseerida mis toast kuhu vaated avanevad, millised väljapääsud majast on).

Koduaia kujundamises ongi esimene samm koos haljastajaga krundi olemasoleva olukorra fikseerimine, krundi alusplaani, maja projekti vaatamine ja kliendi soovide-nägemuste kuulamine/kirja panemine.

Hea oleks kui klient on oma perega laias laastus läbi arutanud selle, mida seal aias tegema tahakatakse - kas aed on mõeldud ainult iluaiana vaatamiseks, taimede kogumiseks, köögiviljade kasvatamiseks või on tahtmist aias aktiivselt aega veeta - grillida, ujuda, palli mängida, jms; kas peres on lapsi/lapselapsi ja kas lastele oleks vaja oma nurgakest või mängumaja, jne.

Esimesel kohtumisel küsib haljastaja ka kohapeal neid küsimusi, aga läheb kiiremini kui olete perega varem arutanud, kes mida koduaiast ootab.

Peale esimest kohtumist ja olemasoleva olukorra ja ootuste kirja panemist tehakse teile olenevalt tulevase projekti keerukusest haljastusprojekti või eskiisprojekti hinnapakkumine.

Haljastusprojekt tähendab seda, et Teile koostatakse analoogne projekt nagu maja ehituse puhulgi, kus kõik planeeritu on paberkandjal koos täpsete kirjelduste ja joonistega kuidas aeda rajada ja mis materjalid kuhu lähevad.

Haljastusprojekti alusel saate ise oma aia rajada või rajamispakkumisi võtta.

Eskiisprojekt on lihtsamalt öeldes haljastusprojekti mustand - see sisaldab aia joonist pealtvaatena, kuid see ei sisalda tehnilisi tööjoonised ja materjalide kirjeldusi, jms. Eskiisprojekti puhul on soovitatav, et haljastuse rajamine tuleks sama projekti koostaja poolt, et vältida erinevaid tõlgendusi väikevormidest ja materjalidest (s.h ka taimmaterjalidest).

Küsi pakkumist